Evde Aletsiz Yiyecek Vakumlama Nasıl Yapılır?

Vakumlu paketlerde satılan yiyecekleri bilirsiniz. Havayla daha az temas ettikleri için daha geç bayatlar ve korunaklı olurlar. Vakumlama için aletler artık evlere kadar indi. Ancak bu herkeste yok ve fiyatı hala makul sayılmaz. Sizlere bu yazımda videolu anlatımla çok basit bir yöntemle derin dondurucuda saklayacağınız yiyeceklerin havasını alarak normal basit buzdolabı poşetinde nasıl saklayabileceğinizi göstermek istiyorum. Bu yöntemle ekmek, peynir hamur işlerini daha teknik bir şekilde saklayabilirsiniz. İyi seyirler..

 

2 Responses

  1. Aysel eroğlu dedi ki:

    Tariflerinizi zevkle, merakla takip ediyorum. Ölçüler, anlatımlar çok güzel. Sizden ricam yapıp dondurucuya atabileceğim konuk gelince malzeme, yapma telaşı yaşamadan dondurucudan çıkarıp kullanabileceğim veya dondurucudan fırına atıp pişirebileceğim tarifler. Bu konuda önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

  1. Kasım 17, 2014

    […] değil. Yaklaşık iki tepsi çıkan bu poğaçaları isterseniz taze taze kilitli torbaya koyup vakumlayarak saklayabilir ve istediğiniz zaman çıkarıp kısık ateşte ısıtarak ilk günki gibi […]

Tarif hakkında yorumunuzu almak isterim :)